Jungtinis inovacijų ir tvarumo valdymo tyrimų skyrius
Tvarios žemdirbystės ekosistema žengia žingsnį į priekį su „Biological Solutions for Sustainable Agriculture“ kūrimu. Biologinių sprendimų tvariam žemės ūkiui tyrimų padalinys buvo sukurtas bendradarbiaujant „Rovensa Next“ grupės įmonei Tradecorp, kuri specializuojasi augalų biostimuliacijoje ir tvarioje augalų mityboje, su Augalų biotechnologijų ir genomo centru (CBGP). Šis centras priklauso Madrido technikos universitetui (UPM) ir Nacionaliniam žemės ūkio ir maisto tyrimų institutui (INIA/CSIC). CBGP yra Severo Ochoa meistriškumo centras.
Tyrimų padalinio tikslas – kurti pasaulinius bioproduktus ir sprendimus tvariam žemės ūkiui.
Tai padės įveikti Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tiksluose (SDG) nurodytus iššūkius. Iniciatyva taip pat suderinta su Europos strategija „Nuo lauko iki stalo“, siekiant įgyvendinti Europos Žaliojo kurso tikslus. Šie pagrindai „sudaro Europos variklius šiai naujai tvarumo strategijai, kuri yra galimybė CBGP ir Tradecorp atliepti ir prisidėti prie šių ambicingų tikslų pasiekimo“, sako Antonio Molina, CBGP direktorius (UPM, INIA/CSIC). CBGP aljansas „reprezentuoja naujų technologijų ir produktų, sukuriamų puikios CBGP grupių R&D veiklos pasekoje, plėtros skatinimą“, priduria Molina.
„Rovensa Next“ ir Tradecorp prisidės savo patirtimi, testuodami produktų ir technologijų efektyvumą tikrose lauko sąlygose. Pirmieji projektai bus skirti biomolekulėms ir mikroorganizmams, kurie padės sukurti saugius ir tvarius sprendimus. Tai prisidės prie cheminių medžiagų naudojimo mažinimo, dirvožemio ir aplinkos taršos mažinimo bei sveikesnio maisto gamybos.
Tyrimų padalinys bus įsikūręs CBGP patalpose, kurios priklauso Severo Ochoa kompetencijos centrams ir María de Maeztu padaliniams (SOMMa). CBGP yra vienas iš svarbiausių kompetencijos centrų Europoje žemės ūkio ir augalų biotechnologijų srityje. Tai taip pat turi didelę patirtį kuriant agrobiologinius sprendimus, bendradarbiaujant su kitomis įmonėmis.
Antonio Molina pabrėžia, kad per pastarąjį dešimtmetį žinios apie augalų mitybos mechanizmus ir jų sąveiką su mikroorganizmais pasistūmėjo į priekį. Dabar šios žinios gali būti taikomos žemės ūkyje su naujais produktais ir technologijomis. Tai ir yra pagrindinis šios iniciatyvos tikslas.